Turvalise internetikasutuse juhend

Suhtume kasutajate turvalisusesse väga tõsiselt. Modereerime pidevalt kõiki profiile ja pilte ja liikmete üldist keelekasutust ning teeme kõik võimaliku Sinu privaatsuse ja turvalisuse tagamiseks. Samas tunneme, et on oluline Sulle meenutada, et Sinu turvalisus internetis sõltub ka Sinust endast. Ole hoolikas ja mõtle oma teod enne nende elluviimist läbi. Ohutus ennekõike!

Kontaktandmed ja väärkasutamisest teavitamine

Palun teata meile mis tahes rikkumisest, mida märkad. Teavita viivitamatult igast jälitamisest, seksuaalsest rünnakust, võltsprofiilist jne! Blokeeri rikkuja, et ta ei saaks sinuga enam ühendust võtta, ning teata sellest ka meile, et saaksime rikkuja Date24.ee profiili blokeerida.

Date24.ee edastab kõik tõsised väärkasutamise juhud vastavatele ametivõimudele.

Nõuandeid

Siit leiad mõned nõuanded enda kaitsmiseks tagamõtetega inimeste ohvriks langemise eest.

 1. Usalda oma sisetunnet.

  Sisetunne on võimas tööriist, mis aitab Sul otsustada, millal on õige aeg kellegagi edasi liikuda ning millal ümber keerata ja minema joosta. Kui miski ei tundu õige, siis see ilmselt polegi seda.

 2. Ära avalda liiga kiiresti oma isiklikke andmeid.

  Ära avalda kohe oma kodust aadressi või töökohta. Kasuta helistamiseks mobiiltelefoni, varjatud numbrit või Skype'i, mitte kodust tavatelefoni.

 3. Ära kiirusta asju tagant.

  Ära kiirusta oma netisõbraga päriselus kohtuma ega lase kellelgi end tagant kiirustada. Tutvuge mõnda aega internetis, enne kui telefonis vestlema hakkate või päriselus kokku saate.

 4. Kohtuge esimest korda avalikus kohas.

  Kohtuge avalikus kohas, kus teid ümbritsevad teised inimesed. Ütle kellelegi, kuhu Sa lähed ja kellega kohtuda kavatsed. Organiseeri endale oma isiklik transport ja kasuta seda: võõra inimesega samasse autosse istumine ei ole mõte.

 5. Ole internetisõbraga kohtudes valvel.

  Kui tunned, et midagi on korrast ära, lahku kohe. Ära usalda täielikult pilte. Modereerime neid nii tihti ja palju kui võimalik, kuid alati võib tegu olla vana pildiga või pildiga kellestki teisest.

 6. Järgi netiketti ja ole viisakas!

  Isegi kui keegi ei ole Sulle maitse järele, ei tähenda see, et võid temaga inetult käituda.